Selefilik Fetö Hareketindan Daha Tehlikelidir

Kendini bilmezin biri ” Selefilik Fetö Hareketindan Daha Tehlikelidir ” demiş.

Veya Uluslararsı vakıflar ve STKlar Dayanışma Konseyi kurucusu Osman Arslan: “Eğer biraz daha gevşek kalınırsa, FETÖ’nün yapamadığı iç savaşı Anadolu’da patlatacak yeni haşhaşi gruplar, onlar olacaktır!” demiş.

 

Yıllarca Sufiler (Cübbeli vd),

Sünnet inkarcıları (M. İslamoğlu vd.),

Şii sempatizanları,

Medya yayın organları,

hatta siyasiler (hemen hemen her parti) bile Fethullah Gülen ve cemaatinin yalakalığını yaparken, onu dokunulmaz kılarken onun ve cemaatinin hatalarından bahseden sadece Selefilerdi.

 

Selefilerin o zaman ki reddiyelerini de sapıklık ve İngiliz ajanlığı olarak tesmiye edip redden o kimseler bu gün Fethullah Gülen’in hatalarına yeni yeni şahit oldular. Şimdi de utanmadan “Selefilik Fetö Hareketindan Daha Tehlikelidir” diyorlar.

 

Oysaki Selefilere onların hatalarını görme feraseti kazandıran sahip oldukları tevhid inancı ve menheci idi. Sairleri ise taassub mantığı ile körü körüne bağlı oldukları, yücelttikleri Fethullah Gülen’i yeni yeni tanıdılar hatta hala tam olarak tanıyamadılar.

 

Bir zamanlar bizler Gülen Cemaatinin itikadi hatlarına değinirken aynı hatalar kendilerinde de olduğu için tasavvuf ehli ve diğerleri bizleri reddediyordu.

 

Hatta Selefiler hakkında oldukça kısır malumata sahip olmasına rağmen çok konuşan Abdurrahman Dilipak dahi Tevbe suresi 31.ayeti delil getirerek Fethullah Gülen’e reddiye veriyordu. Oysaki Selefiler Tevbe 31. ayeti Gülen’e reddiye olarak kullanırken Dilipak bunu reddediyordu. Ne oldu ! Acaba Dilipak’da İngiliz ajanı mı oldu ?

Ancak her ne olursa olsun Selefi menhece olan garezleri onların utanmalarına, hakkı itiraflarına her daim mani oldu.

Tamam hakkı itiraf edemiyorsunuz bari haklı olana iftira etmeyin.

Güya uykuda olanlar, uyanıkları da uyumaya davet ediyorlar. Eğer Osman Arslan gibileri gözünü ahirette açana kadar uyumaya davam ederlerse asıl o zaman neler için geç kaldığının farkına varacaktır.

Hadi kuldan utanmıyorsunuz bari Allah’dan utanın !

Tasavvuf Ve Diğer Dinler

Cihan Elmas

You may also like...